BME Open House!

Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü

Yüksek Lisans / Doktora Programları

2022 Sonbahar Başvuru Dönemi Açık

Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü
Open House - Açık Kapı Etkinliği
26 Mayıs Perşembe (15.00 - … )

Registration Link

Program

15.00 – 15.30

BME ve Kandilli Derin Teknoloji Üssü Tanıtım Sunumları

15.30 – 17.00

Open House (BME Labları),

Kandilli Derin Teknoloji Üssü (Girişimcilik, Lablar, Altyapılar)

17.00 – ….

BME Çatı Sosyal Etkinlik ve BME Blues Band Gösterisi

---------------------------------------------------------------------------------

Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü
Open House - Açık Kapı Etkinliği
26 Mayıs Perşembe (15.00 - … )

Katılmayı planlıyorsanız Lütfen Kayıt Yapınız.
(Yerleşkeye kolay giriş ve kişisel yönlendirmeler için)

Registration Link

---------------------------------------------------------------------------------

 

·      Biyomedikal Alanda Evrensel Seviyede Araştırma Yaparak Uzmanlaş

Enstitümüzde biyomedikalin temel tüm alanlarında ileri araştırma imkanları bulunmaktadır: Nöroteknoloji, Sinir Bilim, Nörofizyoloji, Biyomedikal Enstrümantasyon, Biyomedikal Görüntüleme ve Sinyal İşleme, Medikal Biyoteknoloji, Biyofotonik, Biyomekanik, Robotik, Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği… Boğaziçi Üniversitesi bünyesindeki Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi altyapılarından ve üniversitemizdeki diğer akademik birimlerindeki laboratuvarlardan da tez çalışmalarınız sırasında faydalanabilirsiniz. Diğer üniversiterle/merkezlerle devam etmekte olan ortak projeler kapsamında çok farklı araştırma projelerine katılabilir, pek çok uluslararası merkezde araştırmalarınızın bir kısmını tamamlama imkanı yakalayabilirsiniz. Bir Avrupa Üniversitesi olarak kurulmakta olan NeurotechEU ağı, kurucu üyesi olan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine yepyeni olanaklar açıyor.

·      Yüksek Lisans / Doktora Dereceni Tamamla

Enstitünün mezuniyet şartlarını yerine getirerek yüksek lisans/doktora dereceni Boğaziçi Üniversitesinden kazanmak öğrencilere kariyerlerinde pek çok kapı açacaktır. Enstitünün eğitim programları oldukça farklı lisans programlarından gelmekte olan öğrencilere uygun bir esneklikte kurgulanmıştır. Doktora çalışmaları için en az bir enstitü akademisyenin size sponsor olması, enstitüye kabul için gerekli bir önkoşuldur, lütfen bunu mülakat öncesinde tamamlayınız. Yüksek lisans başvuruları için aynı şekilde, en az bir akademisyen/laboratuvar ile irtibata geçilmesi tavsiye edilmektedir.

·      Akademik Kariyer veya Girişimciliğe Hızlı Adım At

Mezuniyet sonrasında, yurtiçinde/yurtdışında akademisyen veya sektörde uzman araştırmacı olarak çalışma imkânı yakalayabilirsiniz ya da Kandilli Biyokuluçka/Hızlandırıcı programlarından destek alarak, kendi girişimcilik maceranızı, eğitiminiz sırasında ya da hemen sonrasında başlatabilirsiniz. İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi (İSEK) ve Boğaziçi Üniversitesi TTO ofisi, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Yerleşkesindeki Derin Teknoloji Üssü Binasında, akademik girişimcilere özel destek programları yürütmekteler:

---------------------------------------------------------------------------------